O nas

Porady

Papuga Roku

Miss Sierpnia 2017

Nasz weterynarz

Nasz sklep współpracuje z doktorem Andrzejem Krajewskim, weterynarzem specjalizującym się w leczeniu zwierząt egzotycznych.
W przypadku problemów ze swoim pupilem lub wątpliwości przed jego zakupem możecie Państwo skontaktować się z nim w celu uzyskania fachowej porady. Doktor Krajewski przyjmuje w gabinecie weterynaryjnym wetmedicor, a także można umówić się z nim na wizytę domową.
Tel. do doktora:
692 007 920

KĄCIK WETERYNARYJNY

Facebook

Papuzia Telewizja
Google+
Sklep z Papugami
Google+

Żako

Sprawdź naszą Ofertę dużych papug

 

Ze względu na swoje zdolności naśladowcze żako jest jedną z najpopularniejszych papug. Jednak decydując się na ten gatunek należy wybrać osobnika młodego, poniżej 1 roku życia (z czarną jeszcze tęczówką oka), a najlepiej wychowanego przez człowieka. Do sklepów zoologicznych trafiają czasem papugi stare, wykarmione przez ich naturalnych rodziców. Takie osobniki nadają się tylko do hodowli. Nie dają się one już oswoić, a przebywanie z człowiekiem jest źródłem dużego stresu zarówno dla ptaka, jak i jego opiekuna.

 

Młode żako są delikatne, mało odporne na zatrucia pokarmowe i różnego rodzaju choroby, dlatego w pierwszych miesiącach życia należy postępować z nimi bardzo ostrożnie.

 

Uważane są za najlepszych naśladowców mowy ludzkiej, choć mają swoich konkurentów wśród niektórych amazonek. Często jednak nawet najlepiej gadające żako nie wydają z siebie żadnego dźwięku w obecności obcych osób, co jest bardzo frustrujące dla dumnego z nich nauczyciela.

 

Są bardzo nerwowe i podatne na stres. Nie należy wykonywać przy nich gwałtownych ruchów lub podchodzić nagle do klatki z dużym, nieznanym dla nich przedmiotem. Często boją się niektórych kolorów, zwłaszcza czarnego. Niektóre egzemplarze nie tolerują u osób określonej płci. Poddane stresowi mają skłonności do wyskubywania sobie piór.