SKLEP Z PAPUGAMI

jedyny taki

ZAPRASZAMY

Ekologiczne żerdzie

Wytoczone w zakładzie stolarskim żerdzie oferowane wraz z klatkami, jako ich wyposażenie, lub plastikowe - sprzedawane często oddzielnie - nie spełniają wymogów jakościowych i mogą mieć bardzo negatywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne papug. Zwykle, wykonane są z nieodpowiedniego tworzywa sztucznego lub też wytoczone z drewna iglastego, które nie nadaje się dla papug. Na ogół są zbyt małej średnicy, co uniemożliwia ptakowi ścieranie pazurów, które rosną przez całe życie, a jednakowe wymiary żerdzi na całej długości mogą stać się przyczyną przykurczów ścięgien. W wyniku ewolucji papugi wykształciły umiejętność poruszania się w konarach drzew. Ich palce zaciskają się na gałęziach różnorodnej grubości. Mięśnie kończyn są w ciągłym ruchu. Oferowane z klatkami żerdzie uniemożliwiają ten rodzaj aktywności. Od niedawna pojawiły się już w sprzedaży żerdzie z naturalnych gałęzi, ale są one niewielkiej średnicy i mogą być użyteczne jedynie dla małych ptaszków.
Właściwa żerdź powinna mieć taką średnicę, aby papuga przytrzymywała się na niej pazurami. Różne gatunki papug mają odmienne wymagania. Żerdź powinna być wykonana z naturalnej gałęzi z twardego drzewa liściastego. Dobrze, jeśli jest pokryta korą, którą papugi chętnie ogryzają. Drewno musi być zdrowe, wolne od pasożytów. Nieocenione są przyczepione do żerdzi zabawki dla papug.
Odpowiednie żerdzie są, jak dotąd, trudno dostępne na naszym rynku. Chcąc zapełnić tę lukę postanowiliśmy zająć się produkcją tego niezbędnego wyposażenia każdej klatki, mającego ogromne, choć często niedoceniane, znaczenie w hodowli ptaków. W Sklepie z Papugami każdy znajdzie odpowiednią żerdź dla swojej papugi.

Nasze żerdzie są tylko pozornie proste i nieskomplikowane. Dla wygody opiekunów papug, posiadają różne systemy mocowań, a dla komfortu ich podopiecznych - metalowe oczka do zawieszania zabawek lub umocowane na nich gotowe zabawki z kolorowych sznurków, lin i drewnianych elementów.


Oprócz uniwersalnych, które można umieścić w dowolnej klatce, oferujemy żerdzie o wymiarach dostosowanych do najbardziej popularnych modeli klatek, a ponadto realizujemy zamówienia indywidualne. Żerdzie firmy Centrum Egzotyki wykonane są ręcznie w Polsce.

 
Do nabycia w Sklepie z Papugami