SKLEP Z PAPUGAMI

jedyny taki

ZAPRASZAMY

Podłoże do klatek

Podłoże D (drobne) Podłoże G (grube)
Waga 3,5 kg  (15 dm3)

(dostępne również większe opakowania: 10 kg i 17 kg)
Do nabycia w 
SKLEPIE Z PAPUGAMI

Zapewnienie naszym pupilom odpowiednich warunków higienicznych jest sprawą o kluczowym znaczeniu w hodowli zwierząt domowych. Higiena i sterylność pomieszczeń zajmowanych przez zwierzęta wpływa bezpośrednio na stan ich zdrowia, a łatwość utrzymania czystości jest sprawą ogromnie ważną dla ich opiekunów.

Odpowiednie podłoże do klatek, wolier i terrariów musi spełniać kilka podstawowych warunków. Musi być sterylne, bezwonne i posiadać właściwości higroskopijne. Istotną zaletą jest także jego przystępna cena oraz niewielki ciężar, dzięki czemu nie sprawia kłopotu w dostarczeniu go do domu wraz z codziennymi zakupami.

Stosowane przez lata substytuty podłoża w postaci papieru lub wręcz gazet oraz piasek, trociny lub siano posiadały dość istotne wady. Piasek jest ciężki, a jego sterylizacja jest kosztowna. W przypadku ptaków piaszczyste podłoże jest przez nie zjadane wraz z odchodami, co powoduje niekiedy różnego rodzaju infekcje pokarmowe. Trociny, gdy wyschną mogą być łatwo wyrzucane przez zwierzęta poza ich pomieszczenie, zwłaszcza przez poruszające skrzydłami ptaki. Siano nie nadaje się dla wielu zwierząt, a trudności z jego dezynfekcją mogą uczynić je groźnym dla młodych osobników o słabym systemie immunologicznym. Wspaniale wchłaniają wilgoć specjalni e spreparowane, rozdrobnione kolby kukurydzy, używane głównie w USA. Takie kukurydziane podłoże jest jednak zbyt drogie.

Ideałem stało się stosowane od pewnego czasu podłoże z cząstek drewna. Materiałem wyjściowym do jego produkcji jest dobrej jakości drewno bukowe, poddane obróbce uszlachetniającej, której celem jest uczynienie go sterylnym i zwiększenie jego higroskopijności. Drewno musi być wysuszone do tego stopnia, aby uzyskało maksymalny stopień wchłaniania odchodów. Tak przygotowane drewno jest następnie rozdrabniane mechanicznie na cząstki w dwóch rozmiarach, zależnie od gatunku zwierzęcia, któremu będzie służyć za podłoże. Wymieniony produkt jest już od pewnego czasu stosowany w profesjonalnych hodowlach na świecie. Podejmowane były próby jego importu, ale okazał się zbyt drogi dla polskiego konsumenta. Obecnie sytuacja uległa zmianie. Proponujemy Państwu produkt krajowy, spełniający wszelkie warunki dla powszechnego stosowania w naszych hodowlach.

Dzięki specjalnemu procesowi technologicznemu nasze podłoże jest sterylne - można więc stosować je również dla mało odpornych młodych zwierząt. Silne właściwości higroskopijne pozwalają na absorbowanie wilgoci z odchodów i resztek pokarmowych. Produkowane w dwóch rodzajach podłoże (różnią się wielkością cząstek drewna) jest idealne do budek lęgowych i klatek dla ptaków. Ponadto może być stosowane dla różnych gadów, gryzoni i innych zwierząt.

Oferowane podłoże jest nowością na naszym rynku, jednak kilkuletnie stosowanie go w naszej firmie pozwala nam zaoferować go Państwu jako szczególnie godne polecenia. Podobne zdanie mają klienci naszego Sklepu z Papugami w Warszawie, przy ul. Czerniakowskiej 149, którzy od dłuższego czasu używają go dla swoich pupili.