SKLEP Z PAPUGAMI

jedyny taki

ZAPRASZAMY

Podłoże do klatek

Podłoże D (drobne) Podłoże G (grube)
Waga 3,5 kg  (15 dm3)

(dostępne również większe opakowania: 10 kg i 17 kg)
Do nabycia w SKLEPIE Z PAPUGAMI

 

Zapewnienie naszym pupilom odpowiednich warunków higienicznych jest sprawą o kluczowym znaczeniu w hodowli zwierząt domowych. Higiena i sterylność pomieszczeń zajmowanych przez zwierzęta wpływa bezpośrednio na stan ich zdrowia, a łatwość utrzymania czystości jest sprawą ogromnie ważną dla ich opiekunów.

Odpowiednie podłoże do klatek, wolier i terrariów musi spełniać kilka podstawowych warunków. Musi być sterylne, bezwonne i posiadać właściwości higroskopijne. Istotną zaletą jest także jego przystępna cena oraz niewielki ciężar, dzięki czemu nie sprawia kłopotu w dostarczeniu go do domu wraz z codziennymi zakupami.

Stosowane przez lata substytuty podłoża w postaci papieru lub wręcz gazet oraz piasek, trociny lub siano posiadały dość istotne wady. Piasek jest ciężki, a jego sterylizacja jest kosztowna. W przypadku ptaków piaszczyste podłoże jest ponadto zjadane przez ptaki wraz z odchodami, co powoduje niekiedy różnego rodzaju infekcje pokarmowe. Ptaki bowiem instynktownie poszukują w podłożu materiały do rozdrabniania pokarmu w wolach, którym są ziarenka piasku, a w przypadku większych ptaków - żwirki. Dlatego tak istotne jest dostarczaanie im piasku lub gritów w osobnych pojemnikach w klatce, o czym dokładniej wyjaśniliśmy w filmie: "Żywienie papug - cz. 2 - Żwirki, glinki i suplementy diety" 

 

Trociny, gdy wyschną mogą być łatwo wyrzucane przez zwierzęta poza ich pomieszczenie, zwłaszcza przez poruszające skrzydłami ptaki. Siano nie nadaje się dla wielu zwierząt, a trudności z jego dezynfekcją mogą uczynić je groźnym dla młodych osobników o słabym systemie immunologicznym.

 

Na naszym rynku często oferowane są podłoża w postaci granulatu wykonanego z trocin sosnowych, które po zmieszaniu z substancjami chemicznymi są zbrylane w wysokiej temperaturze. Podłoża takie nie są polecane dla ptaków, a zwłaszcza papug. Wynika to z faktu, że trociny drzew iglastych zawierają olejki eteryczne, które są bardzo drażniące dla papug. Ponadto zawarte w tych granulatach substancje chemiczne, pomimo zapewnień producentów o ich nieszkodliwości, nie są jednak obojętne dla zwierząt, które próbują je rozgryzać lub czasem zjadać.

 

Wspaniale wchłaniają wilgoć specjalnie spreparowane, rozdrobnione kolby kukurydzy lub wykonane z nich granulaty, używane głównie w USA. Takie kukurydziane podłoże jest jednak dość drogie i nie nadaje się dla bardzo młodych ptaków, które często je połykają, a ponieważ produkt jest bardzo higroskopijny (szybko wchłania duże ilości wilgoci), w organizmie ptaków może spowodować perturbacje zdrowotne.

Ideałem stało się stosowane od pewnego czasu podłoże z cząstek drewna. Materiałem wyjściowym do jego produkcji jest dobrej jakości drewno bukowe, poddane obróbce uszlachetniającej, której celem jest uczynienie go sterylnym, odpylenie i zwiększenie jego higroskopijności. Drewno musi być wysuszone do tego stopnia, aby uzyskało maksymalny stopień wchłaniania odchodów. Tak przygotowane drewno jest następnie rozdrabniane mechanicznie na cząstki w dwóch rozmiarach, zależnie od gatunku zwierzęcia, któremu będzie służyć za podłoże. Wymieniony produkt jest stosowany w profesjonalnych hodowlach na świecie.

 

Proponujemy Państwu produkt krajowy, spełniający wszelkie warunki dla powszechnego stosowania w naszych hodowlach. Dzięki specjalnemu procesowi technologicznemu nasze podłoże jest sterylne - można więc stosować je również dla mało odpornych młodych zwierząt. Silne właściwości higroskopijne pozwalają na absorbowanie wilgoci z odchodów i resztek pokarmowych. Produkowane w dwóch rodzajach podłoże (różnią się wielkością cząstek drewna) jest idealne do budek lęgowych i klatek dla ptaków. Ponadto może być stosowane dla różnych gadów, gryzoni i innych zwierząt.

Wieloletnie stosowanie go w naszej firmie pozwala nam zaoferować go Państwu jako szczególnie godne polecenia. Podobne zdanie mają klienci naszego Sklepu z Papugami w Warszawie, przy ul. Czerniakowskiej 149, którzy od dłuższego czasu używają go dla swoich pupili.