O nas

Porady

Papuga Roku

Miss Sierpnia 2017

Nasz weterynarz

Nasz sklep współpracuje z doktorem Andrzejem Krajewskim, weterynarzem specjalizującym się w leczeniu zwierząt egzotycznych.
W przypadku problemów ze swoim pupilem lub wątpliwości przed jego zakupem możecie Państwo skontaktować się z nim w celu uzyskania fachowej porady. Doktor Krajewski przyjmuje w gabinecie weterynaryjnym wetmedicor, a także można umówić się z nim na wizytę domową.
Tel. do doktora:
692 007 920

KĄCIK WETERYNARYJNY

Facebook

Papuzia Telewizja
Google+
Sklep z Papugami
Google+

Papuzie zabawki

Nie o takie zabawki chodzi!

Papugi muszą mieć własne, papuzie zabawki!!!
Plastikowe lub gumowe zabawki dla dzieci mogą okazać się dla papug
szkodliwe i niebezpieczne!!!

Wszystkie papugi są ptakami bardzo inteligentnymi. Mają wyjątkowo wysoki poziom rozwoju osobowości. Prowadzone na świecie badania naukowe dowiodły, że ich inteligencja jest porównywalna z inteligencją 2 - 3 letniego dziecka. Są one niezwykle skore do różnego rodzaju zabaw, którym poświęcają wiele czasu. Zabawki są więc nieodzowne dla ich zdrowia psychicznego i właściwej kondycji fizycznej. Niszczenie zabawek daje im wiele radości, pobudza ich aktywność i zapewnia rozrywkę. Papugi są z natury bardzo niszczycielskimi ptakami. Zabawki, które mogą niszczyć, pomagają im w ścieraniu dziobów i powstrzymują ich przerost. Oprócz zapewnienia zajęcia, rozrywki i materiału do niszczenia, zabawki stymulują papugi do ruchu i ćwiczeń fizycznych. Zabawa to najlepszy sposób na nudę wynikającą z siedzenia w klatce i profilaktyka zapobiegająca negatywnym zachowaniom, takim jak np. wyskubywanie piór.

Różnorodne kolory i kształty zabawek produkowanych przez Centrum Egzotyki dostarczają ptakom pozytywnych bodźców wzrokowych. Zostały tak zaprojektowane i wykonane, aby zapewnić im komfort i bezpieczeństwo. Wykonane są ręcznie w Polsce. Do ich produkcji używamy wyłącznie najlepszych surowców naturalnych. Farby używane do barwienia drewnianych klocków nie zawierają metali ciężkich i innych szkodliwych substancji oraz posiadają atest producenta. Wśród naszych produktów znajdują się wzory dla różnych papug: od papużki falistej do ary. Jesteśmy przekonani, że właściciele papug szybko docenią korzyści, jakie czerpią ich podopieczni z kontaktu z naszymi zabawkami.

Niektóre wzory zabawek do nabycia w SKLEPIE Z PAPUGAMI