Centrum Egzotyki specjalizuje się w sprzedaży hurtowej i detalicznej oswojonych, ręcznie wykarmionych papug. Ręczne karmienie nie polega na podawaniu papugom pokarmu ręką, ale na karmieniu piskląt od momentu wyklucia do osiągnięcia pełnej samodzielności pokarmem podobnym do tego, jaki otrzymują one z wola ich rodziców.
Są to ptaki pochodzące z hodowli, które wykluły się w inkubatorze lub zostały oddzielone od rodziców tuż po wykluciu. Często, jest to zabieg konieczny, gdyż w hodowlach rodzice sami odrzucają swoje dzieci. Rolę rodziców przejmują wtedy ludzie.
Cena takich piskląt jest wyższa, ponieważ pokarm dla nich jest bardzo drogi, a karmienie bardzo pracochłonne. Ale, mając w perspektywie kilkadziesiąt lat, które wspólnie spędzimy z naszym pupilem, zapewniamy, że nie są to stracone pieniądze.W naszej ofercie posiadamy różne gatunki wychowanych przez człowieka - nie tylko ar, kakadu, amazonek i żako, ale i tańszych papug. Są to samodzielne już pisklęta, w pełni oswojone, łatwo adaptujące się do nowego otoczenia i opiekunów. Są zżyte z ludźmi i traktują ich jak partnerów. Szybko uczą się naśladować ludzką mowę.
Zdając sobie sprawę, że ceny papug wykarmionych przez człowieka są wysokie, a chcąc przybliżyć naszą ofertę również dla osób o mniej zasobnych porfelach, staramy się wykarmiać również tańsze gatunki. Są to m.in. afrykanki senegalskie, aleksandretty, konury, nierozłączki, nimfy czy papużki faliste. Te, dość pospolite papużki, jeśli zostaną wychowane przez nas od pisklęcia, mogą przynieść swemu opiekunowi dużo radości i satysfakcji z posiadania oddanego, gadającego przyjaciela.
Z uwagi na cykl rozrodczy większość papug wymienionych gatunków dostępna jest w sprzedaży w drugiej połowie roku, ale niektóre popularne gatunki posiadamy w ciągłej sprzedaży.
Oferujemy również pokarmy renomowanych firm służące do ręcznego wykarmiania papug. Oferta ta skierowana jest do tych, którzy chcieliby swego pupila wykarmić samodzielnie. Osobom takim służymy fachową radą i pomocą, a także dostarczamy wszelkich niezbędnych akcesoriów. Ale, zanim podejmiecie się próby samodzielnego wykarmienia pisklęcia, koniecznie przeczytajcie artykuł „Ręczny wychów” i "Nie gwałćmy papuziej natury" na Papuzim Blogu.