O nas

Porady

Papuga Roku

Miss Sierpnia 2017

Nasz weterynarz

Nasz sklep współpracuje z doktorem Andrzejem Krajewskim, weterynarzem specjalizującym się w leczeniu zwierząt egzotycznych.
W przypadku problemów ze swoim pupilem lub wątpliwości przed jego zakupem możecie Państwo skontaktować się z nim w celu uzyskania fachowej porady. Doktor Krajewski przyjmuje w gabinecie weterynaryjnym wetmedicor, a także można umówić się z nim na wizytę domową.
Tel. do doktora:
692 007 920

KĄCIK WETERYNARYJNY

Facebook

Papuzia Telewizja
Google+
Sklep z Papugami
Google+

Piony

Sprawdź naszą Ofertę dużych papug

 

Pionami nazywa się papugi z rodzaju Pionus, które jeszcze niedawno zaliczane były do rodzaju amazonek. Najpopularniejsze gatunki to piona łuskowana i niebieskogłowa.

 

 

Mają opinię papug do przytulania się, ale ich charakter można opisać jako powściągliwy. Kiedy się przywiążą, uwielbiają być głaskane i drapane po głowach i szyjach. Należą do papug cichych i łagodnych. Nie są zbyt aktywne, ani szczególnie chętne do zabawy w rękach opiekuna, dokazywania czy przewracania się na plecy, ale dostarczają wspaniałe towarzystwo na dystans.

 

Nie są najlepszymi naśladowcami mowy. Niektóre z nich mogą nigdy nie nauczyć się mówić. Ale jest to u nich cechą bardzo indywidualną.

 

Kiedy się podniecą lub wystraszą wydają charakterystyczny dźwięk podobny do charczenia, sapania  lub prychania, co może być mylone z oznaką przerażenia lub objawami jakiejś choroby.

 

Nie trzeba poświęcać im tak dużo uwagi i czasu, jak niektórym innym gatunkom papug. Mogą dłużej pozostawać same.

Więcej w Wikipedii