O nas

Porady

Papuga Roku

Miss Sierpnia 2017

Nasz weterynarz

Nasz sklep współpracuje z doktorem Andrzejem Krajewskim, weterynarzem specjalizującym się w leczeniu zwierząt egzotycznych.
W przypadku problemów ze swoim pupilem lub wątpliwości przed jego zakupem możecie Państwo skontaktować się z nim w celu uzyskania fachowej porady. Doktor Krajewski przyjmuje w gabinecie weterynaryjnym wetmedicor, a także można umówić się z nim na wizytę domową.
Tel. do doktora:
692 007 920

KĄCIK WETERYNARYJNY

Facebook

Papuzia Telewizja
Google+
Sklep z Papugami
Google+

Konury

Zobacz naszą Ofertę średnich papug

 

Amerykańskie papugi z rodzaju konur stają się coraz bardziej popularne jako domowe ptaki do towarzystwa. Zaliczamy do nich wszystkie papugi m.in. z rodzajów Aratinga, Pyrrhura, Cyanoliseus i Myopsitta, a więc konury, rudosterki, patagonka, mnicha i inne.

 

 

Nie wymagają tak dużych pomieszczeń jak ary, żako czy amazonki. Są też od nich zdecydowanie tańsze. Te, średniej wielkości, bardzo kolorowe, długoogonowe ptaki, jeśli zostaną wychowane przez człowieka, stają się świetnymi domowymi pupilami. Żywe, ciekawskie, zawsze skore do zabawy i szukające kontaktu z opiekunem, potrafią naśladować dźwięki z otoczenia i mowę ludzką. Jak wszystkie oswojone papugi, wymagają kontaktu z człowiekiem. Opiekun musi poświęcać im sporo czasu i zapewnić rozrywkę.

 

Uwielbiają kąpiele, a ich dieta powinna zawierać dużo świeżych owoców i warzyw.
Mają skłonność do wydawania dość głośnych dźwięków. Dlatego, szczególnie w początkowym okresie pobytu ptaka w naszym domu, musimy rygorystycznie stosować się do pewnych zaleceń wychowawczych. Papugi te muszą zrozumieć, że swoim zachowaniem nie są w stanie wymusić określonych zachowań swojego opiekuna, a wszelkie ich nawoływania są bezcelowe. Jeśli to papuga zacznie decydować np. o tym, kiedy zaczyna się zabawa i jak długo trwa - zaczną się kłopoty, których wyeliminowanie będzie długotrwałe i wymagające dużego wysiłku.

 

Więcej w Wikipedii
Powrót do strony Opisy gatunków