SKLEP Z PAPUGAMI

jedyny taki

ZAPRASZAMY

Konury

Zobacz naszą Ofertę średnich papug

 

Amerykańskie papugi z grupy konur stają się coraz bardziej popularne jako domowe ptaki do towarzystwa. Zaliczamy do nich wszystkie papugi m.in. z rodzajów Aratinga, Pyrrhura, Cyanoliseus i Myopsitta, a więc konury, rudosterki, patagonka, mnicha i inne.

 

 

Nie wymagają tak dużych pomieszczeń jak ary, żako czy amazonki. Są też od nich zdecydowanie tańsze. Te, średniej wielkości, bardzo kolorowe, długoogonowe ptaki, jeśli zostaną wychowane przez człowieka, stają się świetnymi domowymi pupilami. Żywe, ciekawskie, zawsze skore do zabawy i szukające kontaktu z opiekunem, potrafią naśladować dźwięki z otoczenia i mowę ludzką. Jak wszystkie oswojone papugi, wymagają kontaktu z człowiekiem. Opiekun musi poświęcać im sporo czasu i zapewnić rozrywkę.

 

Uwielbiają kąpiele, a ich dieta powinna zawierać dużo świeżych owoców i warzyw.
Mają skłonność do wydawania dość głośnych dźwięków. Dlatego, szczególnie w początkowym okresie pobytu ptaka w naszym domu, musimy rygorystycznie stosować się do pewnych zaleceń wychowawczych. Papugi te muszą zrozumieć, że swoim zachowaniem nie są w stanie wymusić określonych zachowań swojego opiekuna, a wszelkie ich nawoływania są bezcelowe. Jeśli to papuga zacznie decydować np. o tym, kiedy zaczyna się zabawa i jak długo trwa - zaczną się kłopoty, których wyeliminowanie będzie długotrwałe i wymagające dużego wysiłku.

 

Powrót do strony Opisy gatunków