SKLEP Z PAPUGAMI

jedyny taki

ZAPRASZAMY

Kakadu

Sprawdź naszą Ofertę dużych papug

 

Kakadu są szczególnie polecane dla osób, którym mniej zależy na umiejętnościach naśladowczych, a chcieliby posiadać oddanego i inteligentnego przyjaciela. Ich umiejętności naśladowcze są bowiem nieco gorsze niż u żako czy amazonek, ale za to kakadu bardzo przywiązują się do swoich opiekunów. Są bardzo czułe i wylewne. To najlepsze wśród papug "przytulanki". Są prawdziwymi pieszczochami. Ale, niestety, jeśli są źle wychowane, hałaśliwie domagają się pieszczot.

Łatwo się uczą. Mają duże zdolności manualne. To najczęściej kakadu jeżdżą w cyrku na wrotkach lub rowerku i dają pokazy akrobacji.

Zawsze usiłują zdominować swego opiekuna. Nie wolno do tego dopuścić. Łagodność połączona ze stanowczością przynosi dobre rezultaty. Są też bardzo zazdrosne o względy opiekuna. Źle znoszą rozłąkę. Pozostawione same sobie muszą mieć koniecznie zabawki, których niszczenie zajmie ich uwagę. Są bardzo niszczycielskie, więc nie należy zostawiać ich poza klatką bez nadzoru.

Puder, którym pokryte są ich pióra może stanowić istotną przeszkodę dla osób ze skłonnościami do alergii. Puder ten znajduje się w gruczole pudrowym, z którego ptaki te rozprowadzają go dziobem na pióra w celach ochronnych. Ale to on, w dużej części, odpowiada też za kolor ich piór. Kakadu są nie tylko białe, choć nawet te białe miają dużo dodatku innego koloru, jak np. żółci pod skrzydłami i na sterówkach ogona, czy zółte czuby. Ale są też kakadu z domieszką koloru łososiowego, czy różu, a nawet prawie całkiem różowe i całkiem czarne.

 

 

Powrót do strony Opisy gatunków