SKLEP Z PAPUGAMI

jedyny taki

ZAPRASZAMY

Gwarki

Sprawdź naszą Ofertę innych ptaków

 

W przeciwieństwie do papug, które są ziarnojadami, gwarki to miękojady. Ich pożywieniem są głównie owoce i owady. Utrzymanie gwarków stało się łatwiejsze od kiedy w handlu pojawiły się specjalne granulaty i miękkie pokarmy dla miękojadów. Nie trzeba już dostarczać im świeżych owadów. Tym niemniej, utrzymanie czystości w klatce miękojada wymaga wielu poświęceń. Gwarki roztrząsają spożywane pokarmy, a ich odchody mają płynną konsystencję. Klatki stosowane dla gwarków mogą być z trzech stron obudowane, tak aby pokarmy i odchody nie wypadały poza nie. Dobrze jest, kiedy obudowy wysuwają się do mycia.

Poświęcenie dla utrzymania pomieszczeń gwarków w czystości jest jednak po stokroć wynagradzane amatorom gadających ptaków. Gwarki nie mają sobie równych, jeśli chodzi o zdolności naśladowcze. W przeciwieństwie do papug w mówieniu nie przeszkadzają im obcy ludzie. Uczą się bardzo szybko, nie tylko pojedynczych słów, ale i długich zdań, a dźwięki naśladują z taką precyzją, jak żadna papuga. Potrafią czasem do złudzenia odtworzyć nawet tembr głosu swojego opiekuna. 

Nie są tak inteligentne jak papugi, ale dzięki temu nie przywiązują się tak bardzo jak papugi i, w związku z tym, nie poddają się stresom związanym z nagłymi zmianami ze strony opiekuna. Z gwarkiem nie musimy spędzać tak dużo czasu, jak z papugą.

 

Powrót do strony Opisy gatunków