O nas

Porady

Papuga Roku

Miss Sierpnia 2017

Nasz weterynarz

Nasz sklep współpracuje z doktorem Andrzejem Krajewskim, weterynarzem specjalizującym się w leczeniu zwierząt egzotycznych.
W przypadku problemów ze swoim pupilem lub wątpliwości przed jego zakupem możecie Państwo skontaktować się z nim w celu uzyskania fachowej porady. Doktor Krajewski przyjmuje w gabinecie weterynaryjnym wetmedicor, a także można umówić się z nim na wizytę domową.
Tel. do doktora:
692 007 920

KĄCIK WETERYNARYJNY

Facebook

Papuzia Telewizja
Google+
Sklep z Papugami
Google+

Ary

Sprawdź naszą Ofertę dużych papug

 

Ze względu na swe duże rozmiary wymagają większego pomieszczenia, ale niekoniecznie musi to być woliera. Wystarcza duża klatka, bo i tak wiele czasu powinny spędzać poza nią - na stojaku, gdzie potrafią spokojnie przesiadywać godzinami. Niektóre mniejsze gatunki ar (np. Ara severa lub Ara nobilis) są tak samo łagodne i inteligentne jak ich najwięksi kuzyni, a rozmiarem dorównują amazonkom, czy żako.

 

Mimo, że niektórych przerażają ich potężne dzioby, są doskonałe do zabaw nawet z małymi dziećmi. Wychowane od pisklęcia przez człowieka nie przejawiają agresji.

 

Umiejętności naśladowcze ar są zdecydowanie gorsze niż żako lub amazonek, choć w opinii wielu hodowców są najbardziej inteligentne spośród papug. Bardzo przywiązują się do opiekuna i można nawiązać z nimi szczególny kontakt.

Jeśli zostawiamy ary same w domu przez większą część dnia istotne jest zapewnienie im towarzystwa. Nie musi to być inna ara. Wiele gatunków mniejszych papug nawiązuje z tymi olbrzymami dobre stosunki.