O nas

Porady

Papuga Roku

Miss Sierpnia 2017

Nasz weterynarz

Nasz sklep współpracuje z doktorem Andrzejem Krajewskim, weterynarzem specjalizującym się w leczeniu zwierząt egzotycznych.
W przypadku problemów ze swoim pupilem lub wątpliwości przed jego zakupem możecie Państwo skontaktować się z nim w celu uzyskania fachowej porady. Doktor Krajewski przyjmuje w gabinecie weterynaryjnym wetmedicor, a także można umówić się z nim na wizytę domową.
Tel. do doktora:
692 007 920

KĄCIK WETERYNARYJNY

Facebook

Papuzia Telewizja
Google+
Sklep z Papugami
Google+

Aleksandretty

Zobacz naszą Ofertę średnich papug

 

Istnieje wiele gatunków aleksandrrett. Najpopularniejsze to aleksandretty obrożne i większe. Mniej popularne to chińska, różowopierśna czy wąsata.

 

Aleksandretty obrożne są najpopularniejsze w europejskich hodowlach, o czym świadczy fakt, że wyhodowano wiele odmian barwnych. Najczęstsze to odmiana błękitna i lutino (żółta) - na zdjęciach.

 

Młode osobniki dobrze się oswajają, choć nie są zbyt uczuciowe i wylewne w stosunku do opiekuna. Jeśli dokupimy im papugę do pary, szybko stracą zainteresowanie towarzystwem człowieka. 

Uważa się, że mogą nauczyć się zaledwie kilku słów, ale zdarzają się osobniki bardzo utalentowane, jak np. aleksandretta obrożna o imieniu Karol, Wice-Mistrz Polski w Konkursie "Papuzie Gadanie" w 1999 roku, który wsławił się recytacją inwokacji do "Pana Tadeusza".

Ptaki te są bardzo spokojne i ciche. Podobnie jak papużki faliste są mało wymagające i bardzo odporne.