O nas

Porady

Papuga Roku

Miss Sierpnia 2017

Nasz weterynarz

Nasz sklep współpracuje z doktorem Andrzejem Krajewskim, weterynarzem specjalizującym się w leczeniu zwierząt egzotycznych.
W przypadku problemów ze swoim pupilem lub wątpliwości przed jego zakupem możecie Państwo skontaktować się z nim w celu uzyskania fachowej porady. Doktor Krajewski przyjmuje w gabinecie weterynaryjnym wetmedicor, a także można umówić się z nim na wizytę domową.
Tel. do doktora:
692 007 920

KĄCIK WETERYNARYJNY

Facebook

Papuzia Telewizja
Google+
Sklep z Papugami
Google+

Afrykanki

Zobacz naszą Ofertę średnich papug

 

Jeśli chcecie mieć spokojną, przyjaźnie nastawioną do opiekunów i, co bardzo istotne, bardzo zrównoważoną papugę, a jednocześnie nie dysponujecie większą ilością gotówki i nie macie zbyt wiele miejsca w mieszkaniu, to wybór któregoś z gatunków Afrykanek wydaje się doskonały. Najpopularniejsze gatunki to Afrykanka ognistobrzucha (senegalska) (na zdjęciu obok), czerwonoczelna (kongijska), złotoplama (Meyera) i niebieskorzytna.

Te pochodzące z Afryki papugi nie dorastają do zbyt dużych rozmiarów, ale z charakteru i zachowania zaliczane są do „dużych”. Stąd często określa się je „małymi dużymi papugami”. Ich zdolności naśladowcze nie są imponujące – zwykle uczą się wymawiania pojedynczych słów – ale nadrabiają to innymi cechami. Ręcznie wychowane osobniki doskonale nadają się do towarzystwa, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zawsze skore do zabawy, zaprzyjaźniają się z innymi zwierzętami domowymi, choć bywają bardzo zazdrosne o względy opiekuna. Bardzo się do niego przywiązują, więc podobnie jak innym papugom, trzeba zapewnić im sporo osobistego kontaktu. Nie są zbyt hałaśliwe.

Ich dzioby to potężne narzędzie destrukcyjne, dlatego klatka dla Afrykanek powinna być solidnie wykonana, a ptakom należy dostarczać zabawki i materiały do ścierania dzioba. Jak wszystkim papugom, od wczesnej młodości trzeba zapewnić im jak najbardziej urozmaicone pożywienie. Podobnie jak żako i inne afrykańskie papugi, mają skłonność do wybierania z mieszanek tłustych nasion, zwłaszcza słonecznika, ignorując warzywa, owoce i inne ziarna, co nie wpływa pozytywnie na ich zdrowie.