SKLEP Z PAPUGAMI

jedyny taki

ZAPRASZAMY

Afrykanki

Zobacz naszą Ofertę średnich papug

 

Jeśli chcecie mieć spokojną, przyjaźnie nastawioną do opiekunów i, co bardzo istotne, bardzo zrównoważoną papugę, a jednocześnie nie dysponujecie większą ilością gotówki i nie macie zbyt wiele miejsca w mieszkaniu, to wybór któregoś z gatunków Afrykanek wydaje się doskonały. Najpopularniejsze gatunki to Afrykanka ognistobrzucha (senegalska) (na zdjęciu obok), czerwonoczelna (kongijska), złotoplama (Meyera) i niebieskorzytna.

Te pochodzące z Afryki papugi nie dorastają do zbyt dużych rozmiarów, ale z charakteru i zachowania zaliczane są do „dużych”. Stąd często określa się je „małymi dużymi papugami”. Ich zdolności naśladowcze nie są imponujące – zwykle uczą się wymawiania pojedynczych słów – ale nadrabiają to innymi cechami. Ręcznie wychowane osobniki doskonale nadają się do towarzystwa, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zawsze skore do zabawy, zaprzyjaźniają się z innymi zwierzętami domowymi, choć bywają bardzo zazdrosne o względy opiekuna. Bardzo się do niego przywiązują, więc podobnie jak innym papugom, trzeba zapewnić im sporo osobistego kontaktu. Nie są zbyt hałaśliwe.

Ich dzioby to potężne narzędzie destrukcyjne, dlatego klatka dla Afrykanek powinna być solidnie wykonana, a ptakom należy dostarczać zabawki i materiały do ścierania dzioba. Jak wszystkim papugom, od wczesnej młodości trzeba zapewnić im jak najbardziej urozmaicone pożywienie. Podobnie jak żako i inne afrykańskie papugi, mają skłonność do wybierania z mieszanek tłustych nasion, zwłaszcza słonecznika, ignorując warzywa, owoce i inne ziarna, co nie wpływa pozytywnie na ich zdrowie.


Powrót do strony Opisy gatunków