O nas

Porady

Papuga Roku

Miss Sierpnia 2017

Nasz weterynarz

Nasz sklep współpracuje z doktorem Andrzejem Krajewskim, weterynarzem specjalizującym się w leczeniu zwierząt egzotycznych.
W przypadku problemów ze swoim pupilem lub wątpliwości przed jego zakupem możecie Państwo skontaktować się z nim w celu uzyskania fachowej porady. Doktor Krajewski przyjmuje w gabinecie weterynaryjnym wetmedicor, a także można umówić się z nim na wizytę domową.
Tel. do doktora:
692 007 920

KĄCIK WETERYNARYJNY

Facebook

Papuzia Telewizja
Google+
Sklep z Papugami
Google+

Astryldy

Sprawdź naszą Ofertę innych ptaków

 

Astryldy (Estrildidae) to rodzina ptaków z rzędu wróblowych, obejmująca sto kilkadziesiąt tropikalnych gatunków ptaków. Do najpopularniejszych należy zeberka (na zdjęciu). Ze względu na ciekawe ubarwienie są one chętnie trzymane w domach jako ptaki ozdobne.

 

Hodowcy tworzą wspaniałe kolekcje tych ptaków. Jednak przy tworzeniu kolekcji niektórych rzadszych gatunków należy pamiętać, że najlepiej nie kupować osobno samca, bo dokupienie do niego samicy jest bardzo trudne. W sprzedaży zazwyczaj znajdują się całe pary.

Do astryldów zaliczamy: amadyny, amadynki, bengaliki, papuziki, krasnorzytki, kropliki, kraśniczki, srebrnodziobki, mniszki, trawinki, melby, motyliki i inne rodzaje tej wielkiej rodziny.