O nas

Porady

Papuga Roku

Miss Sierpnia 2017

Nasz weterynarz

Nasz sklep współpracuje z doktorem Andrzejem Krajewskim, weterynarzem specjalizującym się w leczeniu zwierząt egzotycznych.
W przypadku problemów ze swoim pupilem lub wątpliwości przed jego zakupem możecie Państwo skontaktować się z nim w celu uzyskania fachowej porady. Doktor Krajewski przyjmuje w gabinecie weterynaryjnym wetmedicor, a także można umówić się z nim na wizytę domową.
Tel. do doktora:
692 007 920

KĄCIK WETERYNARYJNY

Facebook

Papuzia Telewizja
Google+
Sklep z Papugami
Google+

Amazonki

Sprawdż naszą Ofertę dużych papug

Są to papugi o zdolnościach naśladowczych porównywalnych do żako, a czasem nawet lepszych. Panuje powszechna opinia, że spośród wszystkich gatunków papug, absolutnie najlepszym naśladowcą dźwięków i mowy ludzkiej jest amazonka żółtogardła (Amazona ochrocephala oratrix). Jest to ponadto jedna z najpiękniej ubarwionych papug.

 

 

Popularne gatunki amazonek to również: amazonka żółtogłowa, modrobrewa (kurika), niebieskoczelna, białoczelna, zmienna, skromna czy kubańska.
 

Amazonki bardzo przywiązują się do swego opiekuna, a w przeciwieństwie do żako, możliwe jest oswojenie nawet starszych osobników. Są też bardziej odporne na stresy. Nie oznacza to jednak, że nie są wymagające. Jak wszystkie papugi, potrzebują również wiele kontaktów z opiekunem.

 

Więcej w Wikipedii
Powrót do strony Opisy gatunków