SKLEP Z PAPUGAMI

jedyny taki

ZAPRASZAMY

Żarówki dla papug

Zadbaj o zdrowie i dobre samopoczucie swojej papugi

i zastąp niedobór światła słonecznego świetlówką z promieniowaniem UVB!

Obecnie w Sklepie z Papugami są dostępne świetlówki dla papug i innych ptaków egzotycznych, emitujące optymalne dla nich spektrum światła. Ptaki widzą je jak naturalne światło dzienne, bez migotania, które ich wzrok odbiera przy zwykłych żarówkach.  
Ponadto świetlówka  firmy Trixie łączy optymalną, niezbędne dla ptaków trzymanych w domach, dawki promieniowania UVA i UVB, odpowiadające naturalnemu środowisku w jakim żyją ptaki. Stymuluje ona ich aktywność i pobudza apetyt, co pozwala utrzymać je w odpowiedniej kondycji.

 

Świetlówka powinna być oddalona od papugi maksymalnie o 60 cm (nad klatką lub w klatce - w osłonie uniemożliwiającej papugom dostęp do żarówki i przewodu elektrycznego).
Przy tym poziomie emisji promieniowania UV nie ma ograniczeń czasowych. Można też stosować ją codziennie. Ale zaleca się jednak, by nie przedłużać dziennej aktywności papugi przy użyciu światła powyżej 12 godzin.

Obejrzyj też film: "Jak dbać o papugi zimą"

 

Jakie parametry powinna mieć odpowiednia dla papug żarówka?

Nie ma jakichś określonych parametrów żarówki dla papugi, jeśli chodzi o poziom promieniowania UV. Dla każdej żarówki w zależności od tego poziomu producent ustala warunki korzystania z niej (czas naświetlania i odległość). Np. żarowki sprzedawane obecnie w Sklepie z Papugami emitują na tyle niski poziom promieniowania UV, że nie ma niebezpieczeństwa przedawkowania, więc nie narzucają ograniczeń czasowych.
Jedyną cechą wspólną żarówek dla papug różnych producentów jest widmo (spektrum) światła, które papugi postrzegają jako ciągłe. Papugi mają inną bezwładność oka i światło w zwykłych żarówkach widzą jako migające. Dlatego żarówki UV przeznaczone dla gadów nie są odpowiednie dla ptaków.