SKLEP Z PAPUGAMI

jedyny taki

ZAPRASZAMY

Szopy

Sprawdź naszą Ofertę innych zwierząt

 

Znanych jest wiele gatunków szopowatych. Oprócz szopów do rodziny tej należą m.in. ostronosy, kotofretki, kinkażu, olingo i inne. Zamieszkują lasy Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej. Doskonale wspinają się po drzewach i dobrze pływają. Żyją w lasach samotnie lub w niewielkich grupach. Wszystkie szopowate są drapieżnikami.

Najpopularniejsze - szopy pracze - mają rozmiar kota lub średniej wielkości psa z długim ogonem pokrytym poprzecznymi ciemnymi i jasnymi pasami. Każdy z gatunków szopowatych ma różną sylwetkę. U niektórych gatunków przypomina ona psa, a u innych małego niedźwiadka.

 

Należy pamiętać, że są bardzo ciekawskie, potrafią się wspinać i mają duże zdolności manualne, dzięki którym potrafią m.in. otworzyć sobie lodówkę i wyjeść jej zawartość. Dlatego jeśli nie pozostają pod naszą kontrolą, powinny być zamykane w klatce lub pomieszczeniu, w którym nie mogą wyrządzić nam szkody.

 

Są wszystkożerne. Oprócz resztek z naszego stołu możemy podawać im gotowe pokarmy i granulaty dla psa i kota.

 

Niestety, w Polsce szop pracz znalazł się na liście zwierząt gatunków obcych, które w przypadku uwolnienia do środowiska przyrodniczego mogą zagrozić gatunkom rodzimym. W związku z tym od 5 kwietnia 2012 roku jego przetrzymywanie i hodowla wymagają zezwolenia.

Więcej w Wikipedii


Powrót do strony Opisy gatunków