O nas

Porady

Papuga Roku

Miss Sierpnia 2017

Nasz weterynarz

Nasz sklep współpracuje z doktorem Andrzejem Krajewskim, weterynarzem specjalizującym się w leczeniu zwierząt egzotycznych.
W przypadku problemów ze swoim pupilem lub wątpliwości przed jego zakupem możecie Państwo skontaktować się z nim w celu uzyskania fachowej porady. Doktor Krajewski przyjmuje w gabinecie weterynaryjnym wetmedicor, a także można umówić się z nim na wizytę domową.
Tel. do doktora:
692 007 920

KĄCIK WETERYNARYJNY

Facebook

Papuzia Telewizja
Google+
Sklep z Papugami
Google+

Ostronosy

Sprawdź naszą Ofertę innych zwierząt

 

Obok dość dobrze znanego szopa pracza coraz większą popularność jako zwierzę domowe zdobywa inny przedstawiciel rodziny szopowatych - ostronos. Cechuje go zabawny ryjkowato wydłużony nos. Szczególnie godny polecenia jest pochodzący z Ameryki Północnej ostronos rudy, znany również jako koati.


Wychowane przez człowieka osobniki bardzo łatwo się oswajają i przywiązują do opiekunów. Stosunkowo łatwo uczą się załatwiać potrzeby fizjologiczne do kocich kuwet. Podobnie jak inne szopowate, są wszystkożerne. Podajemy im granulaty oraz konserwy dla psów i kotów. Pokarm ten uzupełniamy owocami, warzywami i nabiałem. Jak wszystkie szopowate, potrafią się wspinać.

Właściwie traktowane sprawiają swym opiekunom wiele radości. Ich rosnąca popularność wynika prawdopodobnie również z faktu, że stały się one ulubieńcami wielu hollywodzkich gwiazd, m.in. Jacka Nicholsona.

Więcej w Wikipedii

Powrót do strony Opisy gatunków